Alates 15.08.2022 kasutame e-Perearstikeskuse teenust

6 728 6206 728 618
E - R - 8:00 - 18:00
Tiigi 19, Saku, 75501Saku vald, Harjumaa

Pisikirurgia

Sissekasvanud küüs

Sissekasvanud küüne puhul on küüneserv kasvanud naha sisse ning põhjustab valu ja põletikku või küünevalli põletikulis-turseline vohamine (suurenemine), mis haarab küüne serva. Tegemist ei ole erakorralise seisundiga.
Sissekasvanud küüne esmane ravi on mittekirurgiline. Nõu saab küsida Saku Tervisekeskuse pereõdedelt. Sageli on vaja ka kirurgiline küüneplaadi osaline või täielik eemaldamine.
Küüne sissekasvamist soodustavad küüne kumer kuju, küüne kaarjalt lõikamine, halb jalgade hügieen ja halvasti istuvad jalanõud.
Küüne sissekasvamine tekib, kui varbaküüne välimine serv vigastab pidevalt nahka. Küün võib sisse kasvada ühelt või mõlemalt küljelt. See põhjustab põletikku ning võib lisanduda bakteritest tingitud infektsioon.

Naha uudismoodustis

Uudismoodustiseks võib pidada kõike, mida nahal varem pole olnud: sünnimärgid, papilloomid, soolatüükad, nahamolluskid, lipoomid jms. Kõige traditsioonilisem on aga jätkuvalt täispaksuses nahamoodustise eemaldus, mis vajab õmblust. Siia alla kuuluvad kõik naha ja nahaaluskoe muutused  – suuremad sünnimärgid, hemangioomid, keratotsüütneevused, ateroomid, lipoomid.
Peale kirurgilist eemaldus saadetakse uudismoodustis histoloogilisele uuringule.