Alates 15.08.2022 kasutame e-Perearstikeskuse teenust

6 728 6206 728 618
E - R - 8:00 - 18:00
Tiigi 19, Saku, 75501Saku vald, Harjumaa

Soovitused patsiendile

Perearsti või pereõe vastuvõtule palume eelnevalt registreeruda. Mitme pereliikmega tulles registreerige vastuvõtuaeg igale pereliikmele.

Perearsti vastuvõtule tuleb registreeruda ka sellisel juhul, kui Teie arvates on tegu väga kiireloomulise probleemiga (kõrvavalu, kõhuvalu vms). Ettehelistades leiab pereõde Teile vastuvõtuaja lähema paari tunni jooksul, nii saame vältida pikki ootejärjekordi kabineti ukse taga. Eluohtliku seisundi korral pääseb haige perearsti vastuvõtule koheselt.

Perearsti ja pereõe vastuvõtuaeg kestab orienteeruvalt 20 minutit. Palume kohale tulla täpselt. Kokkulepitud ajast kinnipidamine võimaldab Teile osutada paremat tervishoiuteenust. Hilinemise korral on Meil õigus osutada teenust lühema aja jooksul.

Vastuvõtule mitteilmumisest palume aegsasti teada anda. Nii saame pakkuda vabaks jäänud aja  järgmisele abivajajale.

Perearsti või pereõe vastuvõtule pöördudes püüdke oma kaebused ja probleemid korralikult läbimõelda ning esitada tähtsuse järjekorras. Eelistatult üks probleem ja üks vastuvõtuaeg. Nii on perearstil/pereõel aega tegeleda põhjalikumalt Teie probleemiga.

Pikalt kestnud probleemiga (rohkem kui üks nädal) peab samuti eelnevalt registreeruma vastuvõtule. Eelnevalt vastuvõtule registreerumata, samal päeval vastuvõtule ei pääse.

Kui olete haigestunud siis helistage tervisekeskusesse haigestumise esimesel päeval kella 8.00 – 10.00. Nädalavahetusel haigestumise korral helistage alati esmaspäeval. Telefonile vastab pereõde, kes hindab olukorda, annab esmast nõu ja leiab Teile sobiva aja vastuvõtule tulemiseks.

Haiguslehe või lapse haigestumise korral hoolduslehe vajadusel helistage tervisekeskusesse kohe esimesel haiguse päeval. Nädalavahetusel haigestumise korral helistage esmaspäeval. Hilisema pöördumise korral haiguslehte/hoolduslehte tagantjärele vormistada ei saa.

Perearsti või pereõe koduvisiidi vajadusel helistage hommikul 8.00 – 12.00. Koduvisiiti saab tellida ainult samaks päevaks. Telefonile vastab pereõde, kes hindab olukorda ja edastab info perearstile.
Enne helistamist võiksite läbi mõelda, kas Teil oleks võimalus ise tervisekeskusesse kohale tulla. Perearstil ei ole kodus piisavaid vahendeid haiguse väljaselgitamiseks (vereanalüüs, elektrokardiograafia vm). Ettehelistades saame pakkuda Teile sobivat vastuvõtuaega.

E-maili teel ei saa teatada haigestumisest, avada haiguslehti, tellida retsepte, saatekirju eriartstile ega panna aega vastuvõtule. E-maili teel edastatud soovid võivad jääda märkamata, kui perearst on puhkusel, koolitusel või haigestunud. Sellepärast peab oma info edastama telefoni teel, helistades registratuuri, kus Teie kõnele vastab pereõde.

Korduvretseptide pikendamiseks helistage tervisekeskusesse. Telefonile vastab pereõde. Retseptiravimid jõuavad apteeki järgmiseks päevaks. Soovitame aegsasti jälgida ravimite varusid.

Tõendeid ja saatekirju ei väljastata kohe pöördumise hetkel. Tuleb ette helistada ja regisreeruda perearsti või pereõe vastuvõtule.