Alates 15.08.2022 kasutame e-Perearstikeskuse teenust

6 728 6206 728 618
E - R - 8:00 - 18:00
Tiigi 19, Saku, 75501Saku vald, Harjumaa

Vereanalüüsid

Vereproovid

Kliiniline täisvereanalüüs. Analüüs võetakse näpuotsa verest.
Kasutatav täisautomaatne analüsaator väljastab veretesti protokolli. Ajakulu testiks on u. 2 minutit.
Hemoglobiin – näitab vere punaliblede koosseisu, see on verevärvnik, mis seob hapnikku, et võimaldada selle transporti kudedesse.
Leukotsüüdid
 – ehk vere valgeliblede ülesandeks on võidelda kehasse sattunud mikroorganismide vastu. Väike arv viitab puudulikule immuunsusele, liiga suur arv aga põletikukoldele.
Erütrotsüüdid – ehk punaliblede eesmärk on tõhustada hapniku transporti kudedesse ehk tagada kudede ja organite normaalne varustatus hapnikuga.
Trombotsüüdid – ehk vereliistakud omavad vere hüübimisel olulist tähtsust ning nende põhiülesandeks on veresoonte terviklikkuse tagamine. Trombotsüüdid tagavad vere hüübivuse. Väiksem kogus hoiatab aeglase, suurem aga liig kiire hüübivuse eest. Esimesel juhul on raskusi verejooksu peatamisega, teisel juhul aga võivad tekkida verevoolu sulgevad trombid.
Veresuhkru taseme määramine – see on oluline näitaja diabeedi diagnoosimisel.  Tervel inimesel jääb veresuhkru näit 3,3 ja 5,5 vahele. Enne veresuhkru määramist peaks olema söömata ja joomata vähemalt 2 tundi, et näit tuleks õige.
C reaktiivse valgu kiirtest. See test on eriline sellepoolest et võimaldab mõne minuti jooksul saada teavet, et eristada bakteriaalset või viiruislikku haigust ja seega ka määrata haigele põhjendatud ravi. Keegi meist ei tahaks süüa antibiootikume igaks juhuks, vaid ikka põhjendatult. Lisaks sellele saab testi kasutada liiigesevalude, seljavalude, rindkerevalude ja ebaselgete seisundite täpsustamisel. Testi teostatakse vastuvõtu käigus.

Biokeemilised analüüsid. Analüüs võetakse veeniverest.
Nende testide valik on väga lai, igapäevasemad on neist kolesterool, INR, maksa-, neerude-, südame-, kilpnäärme jt analüüsid. Toimib väga hea koostöö Tallinna Diagnostikakeskusega. Tervisekeskuses võetakse analüüs ja need viiakse samal päeval Tallinna laborisse. Vastus tuleb elekrooniliselt järgmiseks päevaks ja paberkandjal kahe tööpäeva jooksul.